MUP: Greškom aktiviran sistem "Pronađi me" zbog curenja amonijaka u Guči
Mondo pre 12 sati | Mihajlo Sfera

Ministarstvo unutrašnjih poslova obaveštava javnost da je prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja amonijaka u Guči došlo do nepravilnosti u isporuci poruke, usled čega je kod dela korisnika obaveštenje dostavljeno putem sistema "Pronađi me", umesto putem Sistema za hitno obaveštavanje građana.
Zahtev za aktiviranje Sistema za hitno obaveštavanje građana primljen je u 2.17 časova od Sektora za vanredne situacije, a nakon izvršene provere podataka, upozorenje je u 2.27 časova aktivirano u skladu sa propisanom procedurom i prosleđeno operatorima mobilne telefonije. Operatori "Yettel" i "A1" upozorenje su prosledili putem Sistema za hitno obaveštavanje građana, isključivo za područje Guče, za koje je i bilo namenjeno, dok je kod dela korisnika u mreži












