Američka vojska saopštila da je napala deset lokacija u Iranu zbog više napada Teherana po regionu
N1 Info pre 12 sati | Beta/AP

Američka vojska saopštila je da je napala 10 meta u Iranu po nalogu predsednika Donalda Trampa, čime se nastavlja niz napada koji Vašington i Teheran razmenjuju od četvrtka.
Centralna komanda SAD je, u objavi na društvenim mrežama, saopštila da su američki vojni avioni ciljali iransku vojnu "infrastrukturu za nadzor, komunikacione sisteme, lokacije protivvazdušne odbrane, objekte za skladištenje dronova i kapacitete za postavljanje mina" nakon što je Iran juče ujutru napao teretni brod u Ormuskom moreuzu. Kasnije je precizirano da su udari obuhvatili 10 iranskih vojnih meta na više lokacija u i blizu Ormuskog moreuza. Tramp je na











