Greška u sistemu, obaveštenje o curenju amonijaka u Guči kod dela korisnika stiglo preko sistema „Pronađi me“

Južne vesti pre 12 sati  |  Ljubiša Mitić
Greška u sistemu, obaveštenje o curenju amonijaka u Guči kod dela korisnika stiglo preko sistema „Pronađi me“

Tokom noćašnjeg upozorenja zbog curenja amonijaka u Guči došlo je do greške u načinu slanja hitnog obaveštenja, pa je deo građana poruku primio preko sistema „Pronađi me“, iako je trebalo da bude poslata isključivo putem Sistema za hitno obaveštavanje građana i samo za područje na kojem je proglašena opasnost.

Kako je saopštilo Ministarstvo unutrašnjih poslova, zahtev za aktiviranje sistema stigao je od Sektora za vanredne situacije u 2:17, a nakon provere podataka upozorenje je deset minuta kasnije, u 2:27 sati, prosleđeno mobilnim operaterima prema redovnoj proceduri. Problem je nastao prilikom isporuke poruke korisnicima. Prema navodima MUP-a, operateri „Yettel“ i „A1“ upozorenje su prosledili putem Sistema za hitno obaveštavanje građana i to isključivo korisnicima na

Povezane vesti »

Ključne reči

Regioni, najnovije vesti »