U centralnoj Srbiji iscureo amonijak, četiri osobe hospitalizovane
Slobodna Evropa pre 11 sati

Četiri osobe su hospitalizovane nakon što je iscureo amonijak iz hladnjače u mestu Guča, u centralnoj Srbiji, saopštilo je Ministarstvo unutrašnjih poslova.
Akcident se dogodio u noći između subote i nedelje, pedeset minuta nakon ponoći. Kako je u saopštenju navedeno, po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mesta odmah su upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu. Sedam osoba je evakuisano, od kojih su četiri primljene u bolnicu u Čačku. Intervencija vatrogasaca-spasilaca












