MUP: Amonijak koji je oko ponoći iscurio iz hladnjače u Guči uspešno pretočen
Nova ekonomija pre 10 sati

Ministarstvo unutnjih poslova (MUP) saopštilo je jutros da je pretakanje amonijaka uspešno izvršeno, a intervencija vatrogasaca-spasilaca završena u 6.55 časova, nakon što je oko sat posle posle ponoći u Guči iz hladnjače u Prvomajskoj ulici iscurio amonijak.
Sedam osoba je evakuisano, od kojih su četiri prevezena u čačansku bolnicu. Kako je u saopštenju navedeno, po prijavi curenja amonijaka u Guči na lice mesta odmah su upućeni pripadnici Sektora za vanredne situacije koji su, u saradnji sa drugim nadležnim službama, preduzeli sve neophodne mere radi zaštite građana i stavljanja situacije pod kontrolu. Takođe je saopšteno da je prilikom noćašnjeg aktiviranja Sistema za hitno obaveštavanje građana zbog curenja












