Vilagoš druga u Parizu - ostvarila najbolji rezultat sezone
B92 pre 3 sata

Srpska atletičarka Adriana Vilagoš osvojila je drugo mesto u bacanju koplja na mitingu Dijamantske lige u Parizu, ostvarivši najbolji rezultat sezone hicem od 63,83 metra.
Vilagoš je do drugog mesta došla zahvaljujući hicu iz druge serije, čime je popravila ovosezonski najbolji rezultat. Ispred nje je završila Kineskinja Ziji Yan sa 67,44 metra, koja je ostvarila i treću pobedu u ovogodišnjoj sezoni Dijamantske lige. Treće mesto pripalo je aktuelnoj olimpijskoj šampionki Haruka Kitaguchi, koja je bacila 63,01 metar. Srpska reprezentativka je u preostalim važećim pokušajima ostvarila hice od 59,11, 58,99, 57,97 i 57,28 metara, dok












