Povezane vesti

Tramp i Erdogan za saradnju uprkos neslaganju oko Kurda

Tramp i Erdogan za saradnju uprkos neslaganju oko Kurda

Politika 16.05.2017
VAŠINGTON - Predsednici SAD i Turske Donald Tramp i Tajip Redžep Erdogan založili su se danas za poboljšanje bilateralnih odnosa i za partnerstvo u borbi protiv Islamske države, uprkos neslaganju oko uloge kurdskih boraca u sirijskom konfliktu. Tramp… »
Počeo prvi sastanak Trumpa i Erdogana

Počeo prvi sastanak Trumpa i Erdogana

Al Jazeera 16.05.2017
Erdogan je rekao da nije prikladno da YPG bude sagovornik, a Trump istakao da SAD želi produbiti ekonomske odnose s Turskom. Američki predsjednik Donald Trump primio je u utorak u Bijeloj kući turskog kolegu Recepa Tayyipa Erdogana, što je njihov prvi… »
Ankara za "resetovanje" odnosa

Ankara za "resetovanje" odnosa

Danas 16.05.2017
* Odluka Vašingtona da počne direktno da naoružava kurdske Jedinice za narodnu zaštitu (YPG), koje Ankara smatra za teroriste povezane sa Kurdskom radničkom partijom (PKK), ražestila je Tursku i biće sigurno glavna tema. Američki i turski… »
Hapšenje 85 zaposlenih u dva turska ministarstava

Hapšenje 85 zaposlenih u dva turska ministarstava

RTS 16.05.2017
Tursko tužilaštvo naložilo je hapšenje 85 članova ministarstava energetike i obrazovanja, a povodom istrage usmerene na mrežu imama Fatulaha Gulena koji živi u SAD, a koga Ankara optužuje za organizaciju državnog udara u julu prošle godine… »

Vesti dana »