Povezane vesti

Haški tužioci: Poništiti oslobađajuću presudu Šešelju

Haški tužioci: Poništiti oslobađajuću presudu Šešelju

Slobodna Evropa 13.12.2017
„Prvostepenom, oslobađajućom presudom Vojislavu Šešelju nije doneta pravda“, rekao je predstavnik Tužilaštva Matijas Markusen (Mathias Marcussen), obrazlažući žalbeni zahtev da se takva presuda poništi ili, alternativno, da se sudi iz… »
Haški tužioci: Osuditi Šešelja!

Haški tužioci: Osuditi Šešelja!

Mondo 13.12.2017
Tužioci međunarodnog suda u Hagu zatražili su danas od apelacionog veća da poništi oslobadajuću presudu lideru Srpske radikalne stranke Vojislavu Šešelju i da ga osudi za zločine u Hrvatskoj, Vojvodini i BiH, 1991-93. Foto: Mondo/ Goran Sivački… »
U Hagu održana sednica po žalbi na Šešeljevu presudu; "Mogu samo da me isporuče samo vezanog u kavezu"

U Hagu održana sednica po žalbi na Šešeljevu presudu; "Mogu samo da me isporuče samo vezanog u kavezu"

Blic 13.12.2017
Sednica po žalbi Haškog tužilaštva na oslobađajuću presudu predsedniku SRS Vojislavu Šešelju održana je danas pred Žalbenim većem Mehanizma za međunarodne krivične sudove u Hagu. Kako je Šešelj odbio da učestvuje u žalbenom procesu i da… »
Šešelj: Haški tribunal me više ne interesuje

Šešelj: Haški tribunal me više ne interesuje

RTV 13.12.2017
BEOGRAD - Lider SRS Vojislav Šešelj ponovio je da neće prisustvovati žalbenom pretresu, koji u Haškom tribunalu počinje u 13 sati, niti ga, kako kaže, taj tribunal više interesuje. "Mene više Haški tribunal ne interesuje. Ja dobrovoljno nikad… »
Sud u Hagu sutra o Šešelju

Sud u Hagu sutra o Šešelju

Danas 12.12.2017
Međunarodni sud u Hagu raspravljaće sutra o žalbi tužilaca na prvostepenu oslobađajuću presudu lideru Srpske radikalne stranke (SRS) Vojislavu Šešelju. Većinom glasova, Haški tribunal je, 31. marta prošle godine, oslobodio Šešelja krivice za… »

Vesti dana »