Povezane vesti

Vučić: Ne očekujte da se dodvoravam i ponižavam

Vučić: Ne očekujte da se dodvoravam i ponižavam

Politika 13.02.2018
Kod vas je mera podrške i poštovanja i ljubavi prema nekom direktno proporcionalna meri poniznosti koju bi prema vama trebalo da pokaže, rekao je predsednik novinarima u Vrginmostu. Želim da s ponosom nosite svoje srpsko ime, da se nikog ne stidite… »
Predsednik Srbije završio posetu Hrvatskoj: Sada je najvažnije ono što će uslediti!

Predsednik Srbije završio posetu Hrvatskoj: Sada je najvažnije ono što će uslediti!

Srbija danas 13.02.2018
Očekuje se napredak u odnosima Hrvatske i Srbije. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji na poziv hrvatske predsednice Kolinde Grabar-Kitarović boravi u Hrvatskoj, drugi dan posete posvetiće Srbima koji žive u toj zemlji. 20.13 - Aleksandar… »
Predsjednik Srbije: Očekujem da mnogo toga promjenimo

Predsjednik Srbije: Očekujem da mnogo toga promjenimo

Slobodna Evropa 13.02.2018
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić tokom drugog dana boravka u Hrvatskoj je posjetio obitelj Lapčević u Vrginmostu koja je izabrana jer je riječ o povratnicima s troje djece, potom je obišao osnovnu školu kojoj je donirao deset računala za… »
Vučić iz Vrginmosta: Ponosan sam na ponašanje srpske delegacije tokom posete Hrvatskoj

Vučić iz Vrginmosta: Ponosan sam na ponašanje srpske delegacije tokom posete Hrvatskoj

Srbija danas 13.02.2018
Mislim da imamo zajedničke gotovo iste probleme, Srbi i Hrvati, rekao je predsednik. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji na poziv hrvatske predsednice Kolinde Grabar-Kitarovićboravi u Hrvatskoj, drugi dan posete posvetio je Srbima koji žive u… »
Vučić u Vrginmostu: Ljudi u Srbiji brinu o vama i vole vas

Vučić u Vrginmostu: Ljudi u Srbiji brinu o vama i vole vas

N1 Info 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić razgovarao je danas, drugog dana posete Hrvatskoj, sa Srbima u Vrginmostu u opštini Gvozd. Kasnije popodne vratio se u Zagreb gde je sa predsednicom Hrvatske Kolindom Grabar Kitarović prisustvovao skupštini Srpskog… »
Poseta predsednika Hrvatskoj Vučić: Hvala što čuvate svoje srpsko ime i prezime (foto+video)

Poseta predsednika Hrvatskoj Vučić: Hvala što čuvate svoje srpsko ime i prezime (foto+video)

Večernje novosti 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji na poziv hrvatske predsednice Kolinde Grabar-Kitarović boravi u Hrvatskoj, drugi dan posete posvetio je Srbima koji žive u toj zemlji. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji je na poziv hrvatske predsednice… »
Vučić: Očekivao sam da će biti teško, ali ne na ovom nivou

Vučić: Očekivao sam da će biti teško, ali ne na ovom nivou

Novi magazin 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas u Zagrebu da je očekivao da će poseta Hrvatskoj biti teška, dodajući da "iako su teške, stvari idu u dobrom smeru". "Ja tako nešto nisam doživeo. Očekivao sam da bude teško, ali ne na ovom… »
"Region počiva na miru između srpskog i hrvatskog naroda"

"Region počiva na miru između srpskog i hrvatskog naroda"

RTV 13.02.2018
ZAGREB - Predsednik Srbije istakao je večeras u Zagrebu da ovaj region počiva na miru između srpskog i hrvatskog naroda, kao i da ne postoji preči i važniji interes, i zato će Srbija uložiti sve napore da čuva mir sa hrvatskim narodom, da ulaže u… »
Drugi dan Vučićeve posete Hrvatskoj, razgovori sa Srbima

Drugi dan Vučićeve posete Hrvatskoj, razgovori sa Srbima

RTS 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji na poziv hrvatske predsednice Kolinde Grabar Kitarović boravi u Hrvatskoj, drugi dan posete posvećuje Srbima koji žive u toj zemlji. U Vrginmostu je razgovarao sa meštanima kojima je poručio da želi da s… »
Skupština SNV: Položaj Srba nije unapređen već unazađen; Vučić: Hvala vam što čuvate svoje ognjište, i svoje srpsko…

Skupština SNV: Položaj Srba nije unapređen već unazađen; Vučić: Hvala vam što čuvate svoje ognjište, i svoje srpsko…

Blic 13.02.2018
Prava i položaj Srba u Hrvatskoj 2018. nažalost nisu se bitnije promenili od vremena održavanja Druge velike skupštine Srpskog nacionalnog veća (SNV) 2013, ocenjeno je večeras u izjavi Velike skupštine SNV. Sporost, odlaganje, pa i zanemarivanje u… »
Vučić i Grabar Kitarović na svečanoj skupštini SNV u Zagrebu

Vučić i Grabar Kitarović na svečanoj skupštini SNV u Zagrebu

Beta 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je danas na svečanoj skupštini Srpskog narodnog veća (SNV) u Zagrebu da želi da se izbrišu "granice i barijere" medju Hrvatima i Srbima. Predsednik SNV-a Milorad Pupovac na otvaranju svečane skupštine u… »
Vučić pitao Pupovca: Zašto nisi glasao protiv Zakona o braniteljima?

Vučić pitao Pupovca: Zašto nisi glasao protiv Zakona o braniteljima?

SEEbiz 13.02.2018
ZAGREB - Predsjednik Srbije, Aleksandar Vučić, govorio je na skupštini SNV-a u Lisinskom. "Dragi Srbi, koji ste došli na ovaj skup, želim vam reći hvala na tome što čuvate svoja ognjišta, svoje obitelji i svoje srpsko ime i prezime", rekao je… »
(Kurir TV) skupština snv u Zagrebu Grabar Kitarović poručila Srbima: Hrvatska je vaša domovina!

(Kurir TV) skupština snv u Zagrebu Grabar Kitarović poručila Srbima: Hrvatska je vaša domovina!

Kurir 13.02.2018
1 / 10 Foto: Marina Lopičić ZAGREB - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić danas u Zagrebu, na samom kraju zvanične dvodnevne posete Hrvatskoj, prisustvuje Drugoj skupštini Srpskog narodnog vijeća i Zajedničkog veća opština, koja se održava u… »
Pupovac poručio u Zagrebu: Odnosi dve zemlje ne smeju biti taoci loše prošlosti

Pupovac poručio u Zagrebu: Odnosi dve zemlje ne smeju biti taoci loše prošlosti

Kurir 13.02.2018
ZAGREB - Predsednik SNV Milorad Pupovac poručio je danas na Skupštini Srpskog nacionalnog Vijeća da odnosi dve zemlje ne smeju biti taoci loše prošlosti i da je u budućnosti ključan dijalog koji ničim ne sme biti pokvaren. Pupovac je istakao da je… »
Vučić: Hvala vam što čuvate svoje srpsko ime i prezime

Vučić: Hvala vam što čuvate svoje srpsko ime i prezime

Kurir 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić poručio je večeras u obraćanju na skupštini Srpskog narodnog vijeća u Zagrebu da Hrvatska i Srbija treba da čuvaju identitet Srba u Hrvatskoj, kao što mi u Srbiji imamo obavezu i odgovornost da čuvamo identitet… »
Vučić za Aldžaziru: Nikoga nisam nazvao ustašom, kao što mene nazivaju četnikom (video)

Vučić za Aldžaziru: Nikoga nisam nazvao ustašom, kao što mene nazivaju četnikom (video)

Blic 13.02.2018
Tokom posete Hrvatskoj imao veoma važne sastanke, kojih nikada neće biti dovoljno, biće ih još, a iste teme će se često ponavljati, kaže predsednik Srbije Aleksandar Vučić. On je rekao da srpska i hrvatska strana imaju "nedvosmisleno različito… »
Predsednik Srbije za ''Aldžaziru'': Sve kuće Vučića su spaljene, a nijednu nije spalio nijedan Vučić

Predsednik Srbije za ''Aldžaziru'': Sve kuće Vučića su spaljene, a nijednu nije spalio nijedan Vučić

Večernje novosti 13.02.2018
Predsednik Srbije izjavio je na kraju posete Vrginmostu, u kojem u najvećem broju žive Srbi povratnici, da je tokom posete Hrvatskoj imao veoma važne sastanke, kojih nikada neće biti dovoljno. SARAJEVO - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je… »
Predsednik u Hrvatskoj: Sve kuće Vučića su spaljene, a nijednu nije spalio nijedan Vučić

Predsednik u Hrvatskoj: Sve kuće Vučića su spaljene, a nijednu nije spalio nijedan Vučić

Kurir 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić odgovarao je danas na pitanja novinara tokom posete Hrvatskoj i tom prilikom se osvrnuo na spaljene kuće. O izvinjenju koje od njega očekuju neki Hrvati, Vučić kaže da je reč o ljudima koji ne žele da… »
Vučić: Neću se nikome dodvoravati

Vučić: Neću se nikome dodvoravati

Danas 13.02.2018
Drugi dan posete predsednika Srbije Hrvatskoj Predsednik Srbije Aleksandar Vučić izjavio je u Vrginmostu da Srbi i Hrvati imaju različite poglede na ono što se dešavalo u prošlosti, ali da to ne znači da ne mogu da žive zajedno i da razgovaraju… »
Vučić Srbima u Vrginmostu: S ponosom nosite srpsko prezime

Vučić Srbima u Vrginmostu: S ponosom nosite srpsko prezime

RTS 13.02.2018
Iste muke tište i srpske i hrvatske domaćine, važno je da razgovaramo i zajedno rešavamo te probleme, rekao je tokom drugog dana posete Hrvatskoj predsednik Srbije Aleksandar Vučić. Poručuje Srbima da želi da s ponosom nose srpsko prezime, da se… »
Vučić sabrao utiske o poseti Hrvatskoj: Teže mi je palo što su vređali Kolindu nego mene!

Vučić sabrao utiske o poseti Hrvatskoj: Teže mi je palo što su vređali Kolindu nego mene!

Press 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić je, po završetku današnjeg sastanka sa meštanima Vrginmosta, istakao ponos što se srpska delegacija ponašala ozbiljno i racionalno tokom posete Hrvatskoj i dodao da će pozvati hrvatsku predsednicu Kolindu Grabar… »
(Kurir TV) Predsednik Srbije nastavio posetu Hrvatskoj Vučić sa meštanima Vrginmosta: U svojoj matici i srpskom narodu uvek…

(Kurir TV) Predsednik Srbije nastavio posetu Hrvatskoj Vučić sa meštanima Vrginmosta: U svojoj matici i srpskom narodu uvek…

Kurir 13.02.2018
ZAGREB - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji na poziv hrvatske predsednice Kolinde Grabar Kitarović boravi u Hrvatskoj, drugi dan posete posvetio je Srbima koji žive u toj zemlji. 13.27 - Vučić se, nakon konferencije za medije, uputio natrag u… »
Srbin iz Vojnića Vučiću: Bolje bi bilo da ste navijač "Partizana"

Srbin iz Vojnića Vučiću: Bolje bi bilo da ste navijač "Partizana"

Večernje novosti 13.02.2018
Jedan od Srba sa kojima u Vrginmostu danas razgovarao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, zamolio je za pomoć fudbalskom klubu u Vojniću. Jedan od Srba sa kojima u Vrginmostu danas razgovarao predsednik Srbije Aleksandar Vučić, zamolio je za pomoć… »
(Foto) ovo su Aleksandar, Vesna i zoran, jedini mališani u Podgorju: Oni ponosno nose svoje srpsko prezime!

(Foto) ovo su Aleksandar, Vesna i zoran, jedini mališani u Podgorju: Oni ponosno nose svoje srpsko prezime!

Kurir 13.02.2018
1 / 3 Foto: Tanjug/Dimitrije Goll BEOGRAD - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji boravi u dvodnevnoj zvaničnoj poseti Hrvatskoj, danas je u Vrginmostu obišao srpsku porodicu Lapčević - Predraga i Draganu i njihovo troje dece Aleksandra, Vesnu i… »
Predsednik Srbije nastavlja posetu Hrvatskoj Vučić u Vrginmostu: U budućnosti ćemo neke stvari promeniti!

Predsednik Srbije nastavlja posetu Hrvatskoj Vučić u Vrginmostu: U budućnosti ćemo neke stvari promeniti!

Press 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji na poziv hrvatske predsednice Kolinde Grabar Kitarović boravi u Hrvatskoj, drugi dan posete posvetiće Srbima koji žive u toj zemlji. Foto:Kurir.rs 10.46 - Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u… »
(Kurir TV) Vučić u vrginmostu dočekan srpskim kolom: Predsednik obišao porodicu Lapčević i odneo kompjutere za osnovnu…

(Kurir TV) Vučić u vrginmostu dočekan srpskim kolom: Predsednik obišao porodicu Lapčević i odneo kompjutere za osnovnu…

Kurir 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Vrginmost, preimenovan 1996. u Gvozd, gde će razgovarati sa srpskim stanovništvom, a po dolasku je odmah posetio porodicu Predraga Lapčevića i obišao osnovnu školu. "Očekujem da ćemo u… »
Jandroković o Vučićevoj poseti: Važno je voditi dijalog

Jandroković o Vučićevoj poseti: Važno je voditi dijalog

N1 Info 13.02.2018
Predsednik hrvatskog Sabora Gordan Jandroković izjavio je da je sa predsednikom Srbije Aleksandrom Vučićem razgovao o mnogim temama - pitanjima nestalih, zaštiti nacionalnih manjina i parlamentarnoj saradnji. Izvor: N1 "Vučić mi je preneo poziv… »
Vučić za Politiko: Lideri Balkana uče na greškama prošlosti

Vučić za Politiko: Lideri Balkana uče na greškama prošlosti

N1 Info 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić u autorskom tekstu za portal Politiko pozvao je na bližu ekonomsku saradnju država regiona, ocenjujući da će to pripremiti zemlje Zapadnog Balkana za ulazak u EU. Vučić je u tekstu govorio i o svojim političkim… »
Vučić u vrginmostu: Došao sam da bismo napravili bolje odnose između Srbije i Hrvatske, gde bismo se međusobno poštovali…

Vučić u vrginmostu: Došao sam da bismo napravili bolje odnose između Srbije i Hrvatske, gde bismo se međusobno poštovali…

Kurir 13.02.2018
"Došao sam, pre svega, da čujem vas. Danas sam obišao jednu porodicu sa troje dece i oni mi kažu da su to jedina deca u Podgorju. Obišao sam i školu, direktorka mi je rekla da je pre nekoliko godina bilo 230 dece, danas ih je samo 93. Pomogli smo… »
Vučić pitao decu iz Vrginmosta šta im treba, a odgovor je sve iznenadio (foto)

Vučić pitao decu iz Vrginmosta šta im treba, a odgovor je sve iznenadio (foto)

BK TV 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetio je danas Osnovnu školu "Gvozd" u Vrginmostu, kojoj je poklonio deset lap top računara, a pošto postoji potreba za još jednim, obećao da će još tokom dana i taj jedan biti isporučen. U informatičkom… »
Mitropolit Porfirije: Srbi u Hrvatskoj imaju mnogo problema, susret Vučić i Grabar Kitarović uliva nadu!

Mitropolit Porfirije: Srbi u Hrvatskoj imaju mnogo problema, susret Vučić i Grabar Kitarović uliva nadu!

Press 13.02.2018
Mitropolit zagrebačko-ljubljanski Porfirije rekao je posle susreta sa predsednicima Srbije i Hrvatske, da srpski narod u Hrvatskoj ima problem da se deklariše, te da se zato često povlači u sebe i pokušava da se kamuflira. Foto:Informer.rs On je, u… »
Vučić poklonio računare školi u Vrginmostu

Vučić poklonio računare školi u Vrginmostu

RTS 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić posetio je Osnovnu školu "Gvozd" u Vrginmostu, kojoj je poklonio deset lap-top računara, a pošto postoji potreba za još jednim, obećao je da će još tokom dana i taj jedan biti isporučen. U informatičkom… »
Vučić: Kao mladić nisam vidio što se može dobiti saradnjom nasuprot podjelama, plaćena visoka cijena za ekstremni…

Vučić: Kao mladić nisam vidio što se može dobiti saradnjom nasuprot podjelama, plaćena visoka cijena za ekstremni…

Sandžak haber 13.02.2018
Predsjednik Srbije Aleksandar Vučić, koji na poziv hrvatske predsjednice Kolinde Grabar-Kitarović boravi u Hrvatskoj, drugi dan službenog posjeta posvetit će Srbima koji žive u toj zemlji. Prije polaska u povratničke sredine u kojima živi srpska… »
Linta: Vučićeva poseta Hrvatskoj je veliko ohrabrenje za Srbe

Linta: Vučićeva poseta Hrvatskoj je veliko ohrabrenje za Srbe

Blic 13.02.2018
Poseta predsednika Srbije Aleksandra Vučića Hrvatskoj predstavlja veliko ohrabrenje za Srbe koji tamo žive, kaže predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta, istakavši da je potrebno uspostaviti stalni dijalog i pravično i trajno rešiti… »
Vučić u Vrginmostu, doneo poklone za školu

Vučić u Vrginmostu, doneo poklone za školu

Vesti online 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je danas u Vrginmost, preimenovan 1996. u Gvozd, gde će razgovarati sa srpskim stanovništvom. Po dolasku u to mesto je posetio porodicu Predraga Lapčevića. Predsednik je u Vrginmost doneo i poklone za… »
Vučić u Hrvatskoj, drugi dan posete posvećen Srbima

Vučić u Hrvatskoj, drugi dan posete posvećen Srbima

Pravda 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić, koji na poziv hrvatske predsednice Kolinde Grabar Kitarović boravi u Hrvatskoj, drugi dan posete posvetiće Srbima koji žive u toj zemlji. Nakon jučerašnjih susreta sa zvaničnicima u Zagrebu, Aleksandar Vučić… »
Linta: Najveći problem Srba u Vrginmostu je nezaposlenost

Linta: Najveći problem Srba u Vrginmostu je nezaposlenost

RTS 13.02.2018
Predsednik Saveza Srba iz regiona Miodrag Linta rekao je za RTS da Srbi u Vrginmostu imaju brojne probleme: loši su putevi, nema struje, vodovoda, a najveći problem je nezaposlenost. Pre rata devedesetih Srbi su bili većinsko stanovništvo u… »
Vučić u Vrginmostu razgovara sa Srbima

Vučić u Vrginmostu razgovara sa Srbima

Srbija danas 13.02.2018
U selu živi oko 700 srpskih porodica. Predsednik Srbije Aleksandar Vučić stigao je u Vrginmost, preimenovan 1996. u Gvozd, gde će razgovarati sa srpskim stanovništvom, a po dolasku je posetio porodicu Predraga Lapčevića. Predsednik je u Vrginmost… »
Vučić: Po pitanju budućnosti nemamo suprotstavljene interese

Vučić: Po pitanju budućnosti nemamo suprotstavljene interese

Pravda 13.02.2018
Predsednik Srbije Aleksandar Vučić rekao je da je došao u Hrvatsku da razgovara o otvorenim pitanjima. Istakao je da se srpska i hrvatska strana gotovo ni u čemu ne slažu, ali da po pitanju budućnosti nemaju suprotstavljene interese. Hrvatska… »

Vesti dana »