Povezane vesti

Uručene nagrade prvim laureatima nagrade "Ivo Andrić"

Uručene nagrade prvim laureatima nagrade "Ivo Andrić"

Blic 08.01.2016
Matiji Bećkoviću nagrada “Ivo Andrić” za životni doprinos srpskoj književnosti uručena je danas u Andrićgradu, a Vladimiru Kecmanoviću za roman “Osama” nagrada “Ivo Andrić” za najbolji roman na srpskom jeziku. Nagrada “Ivo… »
Temelji našeg panteona

Temelji našeg panteona

Večernje novosti 08.01.2016
Nagrada Andrićevog instituta dodeljena Matiji Bećkoviću i Vladimiru Kecmanoviću. Iznos od 25.000 evra akademik poklonio Matici srpskoj i Srpskoj književnoj zadruzi. JEDINI grad na planeti posvećen jednom piscu i njegovom delu, jedinstven jer… »
Matijine poeme su fenomen

Matijine poeme su fenomen

Politika 08.01.2016
U Andrićgradu uručene nagrade Vladimiru Kecmanoviću za roman „Osama” u vrednosti od 15.000 evra i Matiji Bećkoviću od 25.000 evra za ukupno književno stvaralaštvo. Od našeg specijalnog izveštača Andrićgrad – Već po tome gde se nagrada… »
Matija Bećković: Ivo Andrić me je štitio, a to mi nikad nije rekao

Matija Bećković: Ivo Andrić me je štitio, a to mi nikad nije rekao

Kurir 08.01.2016
Pored Matije, koji je dobio priznanje za životno delo, nagrađen je i Vladimir Kecmanović za najbolji roman u 2015. Emir Kusturica je dodelio nagradu za životno delo Instituta „Ivo Andrić“ Matiji Bećkoviću, kome je priznanje pripalo ujedno i za… »
Bećković: Umetnost smeta vladarima sveta

Bećković: Umetnost smeta vladarima sveta

Večernje novosti 08.01.2016
Nagrada Instituta "Ivo Andrić" pripala Bećkoviću i Kecmanoviću. Priznanje će dobitnicima biti uručeno danas u Andrićgradu. PRVA velika književna nagrada Instituta "Ivo Andrić" u Andrićgradu, pripala je akademiku, pesniku Matiji Bećkoviću za… »

Vesti dana »