Povezane vesti
Otkrivena legenda: Pronađena olupina broda slavnog moreplovca Džejmsa Kuka
Kurir 04.05.2016
Stručnjaci tvrde da su blizu obale Roud Ajlenda pronašli olupinu "Endevora", broda jednog od najpoznatijih istraživača u istoriji, Džejmsa Kuka. Britanski kapetan komandovao je slavnim brodom od 1768. do 1771. godine tokom poznatog mapiranja voda južnog… »
Pronađen brod slavnog moreplovca Džejmsa Kuka
Radio 021 04.05.2016
Istraživači veruju da su kod ostrva Rode na istoku američkog kontinenta pronašli ostatke "Endeavora", broda slavnog britanskog istraživača i moreplovca kapetana Džejmsa Kuka kojim je doplovio do Australije. Ovu informaciju objavila je Agencija za… »
Istraga pod vodom: Potraga za olupinom broda kapetana Kuka se bliži kraju
Blic 04.05.2016
Istražitelji iz Amerike veruju da su se približili lociranju broda kojim je čuveni britanski istraživač Džejms Kuk plovio do Australije. Organizacija "Rhode Island Marine Archaeology Project" (RIMAP) veruje da je Kukov brod "Endevor" potopljen 1778… »
Vesti dana »

Sindikalci traže minimalac od 600 evra, Ministarstvo nudi 550 evra za 2026. godinu
Naslovi.ai pre 2 minutajoš 34 povezane

Određen pritvor do 30 dana za pet osoba zbog napada na Kobre, terete se za teško ubistvo u pokušaju
Danas pre 20 minutajoš 31 povezana

Pregovori Trampa, Zelenskog i evropskih lidera o ratu u Ukrajini i teritorijalnim pitanjima
Naslovi.ai pre 0 minutajoš 68 povezanih

Promenljivo vreme u Srbiji sa lokalnim pljuskovima i postepenim razvedravanjem
Naslovi.ai pre 10 minutajoš 30 povezanih