Španski premijer osudio formiranje vojske Kosova: To nikako ne vodi dobrim odnosima sa Srbijom
Srbija danas 14.12.2018
![Španski premijer osudio formiranje vojske Kosova: To nikako ne vodi dobrim odnosima sa Srbijom](https://nstatic.net/img/logo/s/srbijadanas.png)
Španski premijer Pedro Sančes je danas izjavio u Briselu da odluka vlasti u Prištini da krenu u formiranje vojske Kosova i uvođenje ogromnih carina za robu iz Srbije nikako ne vode dobrim odnosima sa Srbijom.Sančes je to rekao na završetku samita Evropske unije.
Na pitanje novinara kako vlada u Madridu gleda na to što su vlasti u Prištini, uprkos protivljenju mnogih članica EU, danas izglasale zakone o stvaranju vojske, potvrdio da su o tome šefovi država ili vlada zemalja EU razgovarali na sednici o spoljnoj politici, na zahtev predsednika Kipra Nikosa Anastasijadisa. Španski premijer je predočio da je "stav Španije i svih članica EU da to nije put za pomirenje i da se uspostave dobri odnosi između