Amerika na nogama već 10. Dan: Demonstrante u Indijani posmatrala grupa naoružanih belaca (video)
Kurir 05.06.2020
![Amerika na nogama već 10. Dan: Demonstrante u Indijani posmatrala grupa naoružanih belaca (video)](https://nstatic.net/img/logo/s/kurir.png)
Sjedinjene Američke Države već nekoliko dana potresaju protesti zbog smrti Afroamerikanca Džordža Flojda. On je preminuo nakon policijskog privođenja u Mineapolisu u Minesoti. Snimak hapšenja i primene sile policije, obišao je čitav svet.
DEMONSTRANTE U INDIJANI POSMATRALA GRUPA NAORUŽANIH BELACA Demonstrante koji su u Kraun Pointu, malom gradu ruralne Indijane, protestvovali protiv rasizma i policijske brutalnosti, sačekala je u ponedeljak grupa belaca naoružana dugim cevima i nemo ih posmatrala, prenosi AP. Policija Kraun Pointa je saopštila da je reč o građanima koji nemaju nikakve veze sa policijom, naglasivši da "građani imaju pravo da izađu na ulice sa ličnim naoružanjem". Demonstranti su im