Klačar: Vučić mora da vodi računa da svi važni igrači u SNS budu zadovoljni
N1 Info 27.07.2020 | N1 Beograd
![Klačar: Vučić mora da vodi računa da svi važni igrači u SNS budu zadovoljni](https://nstatic.net/img/logo/s/n1-info.png)
Programski direktor CeSida Bojan Klačar kaže da su ključna pitanja, pred konstituisanje parlamenta, ko će činiti vladajuću koaliciju i kakva će biti personalna rešenja, a da predsednik SNS mora da vodi računa da zadovolji sve ključne igrače u svojoj partiji. Navodi da pravnih prepreka za konstituisanje Skupštine nema, dodajući da su "teške tvrdnje da ovaj izborni proces ne može da zadovolji kriterijume formiranja parlamenta i izvršne vlasti".
Na pitanje zašto nemamo konstituisanu Skupštinu, Klačar kaže da razloge treba tražiti u nekoj vrsti interne unutarstranačke dinamike u okviru SNS - zadržavanja tenzije među članstvom i rukovodiocima u pogledu funkcija koje treba da dobiju, ili, u pogledu donošenja strateške odluke - s kim će SNS da pravi koaliciju, odnosno ko će biti deo vladajuće većine. Drugih razloga ne može biti, navodi. Ključna pitanja su ko će činiti vladajuću koaliciju i kakva će biti