Ministri SAD, Australije, Indije i Japana razmatraju zabrinjavajuće delovanje Kine
Danas 05.10.2020 | Piše: Beta-AP
![Ministri SAD, Australije, Indije i Japana razmatraju zabrinjavajuće delovanje Kine](https://nstatic.net/img/logo/s/danas.png)
Ministri inostranih poslova SAD, Australije, Indije i Japane u utorak će u Tokiju održati sastanak o uticaju Kine koji ih zabrinjava.
Učešće šefova diplomatija SAD Majka Pompea, Australije Marize Pejn (Marise Payne), Indije Subrahmanjama Džaišankara i Japana Tošimicua Motegija očekuje se na sastanku takozvane grupe „Quad“ (Quadrilateral Security Dialogue), prvom tokom pandemije korona virusa. Japanski zvaničnici naveli su da će se na sastanku uz saradnju u bezbednosti i privredi zbog zabrinutosti od rastućeg uticaja Kine, razgovarati i o posledicama pandemije, incijativi „Slobodna i otvorena