U Rusiji počelo testiranje vakcine Sputnjik Lajt: Davaće se u jednoj dozi i biće namenjena mladim ljudima
Blic 27.02.2021
![U Rusiji počelo testiranje vakcine Sputnjik Lajt: Davaće se u jednoj dozi i biće namenjena mladim ljudima](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Prvi učesnici ispitivanja vakcine protiv virusa korona "Sputnjik Lajt vakcinisani su u Moskvi, izjavila je danas zamenica gradonačelnika Moskve zadužena za pitanja socijalnog razvoja Anastasija Rakova. - U odnosu na to kako dobrovoljci budu prolazili preglede, i obim vakcinacije će se povećavati.
Aktivno se podnose prijave, za dva dana lekarski pregled je prošlo 490 ljudi - izjavila je Rakova. Ona je podsetila da dobrovoljac može biti svako stariji od 18 godina ko nije bolovao i ne boluje od korone, u toku poslednjih mesec dana nije primao nikakve vakcine, nema antitela na koronu, nema alergijske reakcije, bez hroničnih bolesti. U ispitivanju ne mogu učestvovati trudne i žene koje doje, prenosi Sputnjik. - Pretpostavlja se da će ovu vakcinu upotrebljavati