Ruski plaćenici u Africi koriste bivše jugoslovenske Gazele proizvedene u Mostaru
Tango Six 15.03.2021 | Živojin Banković
![Ruski plaćenici u Africi koriste bivše jugoslovenske Gazele proizvedene u Mostaru](https://nstatic.net/img/logo/s/tangosix.png)
Jedno od mnogobrojnih kriznih područija na afričkom kontinentu je i Centralnoafrička Republika (CAR) u kojoj od 2012. godine traje građanski rat.
Podršku CAR u borbi protiv različitih pobunjeničkih frakcija, između ostalih stranih država, od prošle godine pruža i Rusija. Osim regularnih jedinica ruske vojske tu su i pripadnici ruske paravnojne organizacije ČVK Vagnera (Частная Военная Компания Вагнера) koja je osim u CAR, trenutno prisutna i u Libiji, Mozambiku i Siriji. Gazela se prema navodima ruskih medija, srušila usled tehničkog kvara / Foto: Isečak iz video materijala televizije Rusija 1 ČVK Vagnera