Povodom incidenata na Cetinju oglasila se američka ambasada u Crnoj Gori: Pojedinci će odgovarati za svoje postupke
Nedeljnik 05.09.2021 | Nedeljnik.rs
![Povodom incidenata na Cetinju oglasila se američka ambasada u Crnoj Gori: Pojedinci će odgovarati za svoje postupke](https://nstatic.net/img/logo/s/nedeljnik.png)
SAVO PRELEVIC / AFP / Profimedia Ambasada Sjedinjenih Država u Podgorici oglasila se na zvaničnom Tviter profilu povodom incidenata na Cetinju uoči i tokom ustoličenja mitropolita Joanikija.
Oni su pozvali sve strane na hitno smirivanje situacije. “Verske slobode i sloboda izražavanja, uključujući mirno okupljanje, moraju se poštovati”, navela je ambasada. Iako je bilo mnogo upiranja prstom u to ko je odgovoran, na kraju će pojedinci odgovarati za svoje postupke, dodali su. “Pozivamo građane da ne ispoljavaju svoj bes prema policiji, dok ona pokušava da očuva javni red, a policiju da koristi samo sredstva koja su neophodna za uspostavljanje mira. Svi