Ова ствар чини непроцењиву штету нашој планети, а мало ко зна да спада и у тешко криминално дело, одмах иза трговине људима, дрогом и оружјем
Блиц 29.11.2021 | Промо

Оруђа од костију и рогова, одећа и заклон од крзна и коже – човек је још од праисторије имао користи од животиња и материјала животињског порекла.
Данас, у модерно доба, када напредне технологије омогућавају да живимо неугрожавајући друга жива бића, највећа корист коју човек може имати од животиња јесте – љубав – са тиме ће се сложити свако ко има кућног љубимца. Ипак, неодговорним понашањем човека, многе животињске врсте су изумрле. Аполонов лептир, црни даждевњак, видра, шарени твор – неке су од ретких, угрожених и заштићених врста у Србији. Најпознатији је свакако орао крсташ, симбол српског грба.










