Alarmantno upozorenje američkih medija: Kina će napasti američke snage na Tajvanu! (video)
Alo 11.12.2021
![Alarmantno upozorenje američkih medija: Kina će napasti američke snage na Tajvanu! (video)](https://nstatic.net/img/logo/s/alo.png)
Kineski državni medij "Global tajms" upozorio je Vašington da Peking neće oklevati da udari američke snage ukoliko one pokušaju da spreče ponovno ujedinjenje Kine i Tajvana, kao što je to nedavno obećao visoki američki zvaničnik.
"Global tajms" je to učinio u osvrtu na izjavu američkog savetnika za nacionalnu bezbednost Džejka Salivena, koji je rekao da će SAD "preduzeti svaku akciju koju može, sa aspekta deterenta i diplomatije" da spreči scenario u kom će Kina vojno preuzeti Tajvan. Sličnu poruku poslao je i američki državni sekretar Entoni Blinken, koji je upozorio Kinu da bi vojni scenario u vezi sa Tajvanom bio "veoma ozbiljna greška". Ipak, kineski medij u uredničkom komentaru