Trenutna saznanja policije: Lažne dojave o bombama stizale sa domena inostranih kompanija
Blic 03.06.2022
![Trenutna saznanja policije: Lažne dojave o bombama stizale sa domena inostranih kompanija](https://nstatic.net/img/logo/s/blic.png)
Dojave o postavljenim eksplozivnim napravama u javnim objektima u FBiH bile su lažne i imale su za cilj uznemiravanje građana, a stizale su sa veb domena u vlasništvu inostranih kompanija, saopštila je Federalna uprava policije.
- Prema prikupljenim podacima, osobe koje su upućivale lažne dojave su za registraciju mejl računa koristile veb domene koje su u vlasništvu inostranih kompanija, te se u tom pogledu za otkrivanje počinilaca koriste kapaciteti međunarodnih policijskih organa Interpola i Evropola – navodi se u saopštenju, prenosi Srpskainfo. Iz Federalne uprave policije ističu da ove protivpravne aktivnosti čije su mete institucije i javni objekti u BiH ne predstavljaju izolovan