Žiofre: Cenimo sve pozitivne poteze srpskih organa prema izbeglicama iz Ukrajine
Radio sto plus 20.06.2022
![Žiofre: Cenimo sve pozitivne poteze srpskih organa prema izbeglicama iz Ukrajine](https://nstatic.net/img/logo/s/radiostoplus.png)
Povodom Svetskog dana izbeglica, 20. juna, Žiofre je rekao da je od 24. februara, kada je Rusija započela „neopravdani i neosnovani rat“ protiv Ukrajine, više od sedam miliona Ukrajinaca izbeglo u zemlje EU.
On je kazao da je gotovo tri i po miliona Ukrajinaca dobilo status privremene zaštite u zemljama članicama Evropske unije, to jest smeštaj, zdravstvenu zaštitu, socijalnu pomoć pristup tržištu rada, i obrazovanju, i pohvalio Srbiju koja im je obezbedila isti nivo zaštite, navodi EU info mreža. U Srbiji, prema podacima Komesarijata za izbeglice i migracije, boravi oko 7.000 izbeglica iz Ukrajine i većina je u privatnom smeštaju, dok je njih 68 smešteno u Centru za