Svetsko prvenstvo u fudbalu: Brazil ima inicijativu, Srbija se brani, ali mreže mirovale

Radio 021 24.11.2022  |  BBC News na srpskom

Fudbaleri Srbije protiv Brazila igraju prvi meč Svetskog prvenstva u Kataru - posle prvih 45. minuta rezultat je 0:0.

Tolga Bozoglu/EPA-EFE/REX/Shutterstock Prvi meč na Mundijalu, pa najteži mogući protivnik - petostruki svetski šampion i jedan od simbol fudbala, ali Srbija je posle prvih 45 minuta pokazala da će biti tvrd orah. Brazil je na potpuno ispunjenom na stadionu Lusail u Kataru imao inicijativu, ali do kraja prvog poluvremena nisu stvorili nijednu pravu šansu. Najbolju je propustio Rafinja u 35. minutu, kada je bio sam na desetak metara od gola Srbije, ali je slabo