Đoković ubedljivom pobedom do 10. titule Australijan opena i 22. grend slem trofeja

Radio 021 29.01.2023  |  Beta

Novak Đoković osvojio je danas 10. titulu na Australijan openu i 22. grend slem trofej u karijeri, pošto je u finalu pobedio četvrtog tenisera sveta Grka Stefanosa Cicipasa sa 6:3, 7:6, 7:6.

Đoković je pobedio posle dva sata i 56 minuta i izjednačio se sa rekorderom Špancem Rafaelom Nadalom. Takođe, današnjim trijumfom Đoković se vratio na prvo mesto ATP liste. Đoković je u četvrtom gemu prvog seta oduzeo servis Cicipasu, prednost brejka sačuvao je do kraja i poveo je u meču. U drugom setu nije bilo brejka, pošto Cicipas u 10. gemu nije uspeo da iskoristi brejk i set loptu, pa je odigran taj-brejk, koji je srpski igrač dobio sa 7:4. Cicipas je u prvom