Snimak jezive ekslozije u Belgorodu: Nisu Ukrajinci krivi, bomba se otkačila sa ruskog Su-34? (video)
Pravda 21.04.2023
![Snimak jezive ekslozije u Belgorodu: Nisu Ukrajinci krivi, bomba se otkačila sa ruskog Su-34? (video)](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Ministarstvo odbrane Rusije saopštilo je da je do eksplozije u gradu Belgorodu došlo usled slučajnog pada projektila sa aviona Su-34 usled tehničke neispravnosti.
„Prouzrokovana je šteta na stambenim objektima. Nema poginulih“, navodi se u saopštenju ruskog vojnog resora. Gubernator Belgorodske oblasti Vjačeslav Gladkov saopštio je da su, prema preliminarnim informacijama, u incidentu povređene tri osobe. Po njegovim rečima, usled eksplozije projektila na zemlji se stvorio ogroman krater prečnika 20 metara. Popucali su i prozori na susednoj stambenoj zgradi, a oštećeno je i nekoliko parkiranih automobila i oboreni su