Удружења из БиХ захтева од Вучића одлобађање активисткиње Аиде Ћоровић

Од Вучића су затражили да од Аиде Ћоровић "не прави случај Алексеја Наваљног и од себе руског председника Владимира Путина".
Ћоровић је у четвртак добила позив да се јави на издржавање затворске казне, јер није желела да плати новчану казну изречену због тога што је јајима гађала мурал Ратка Младића, пресуђеног за геноцид и ратне злочине у БиХ.
Ћоровић је са активисткињом Јеленом Јаћимовић приведена након што је на Међународни дан борбе против фашизма бацила неколико јаја на мурал Младићу у Његошевој улици у Београду.
Правоснажну пресуду Прекршајног апелационог суда на казну од 100.000 динара (око 850 евра) је добила 14. децембра 2023. године.
У пресуди се наводи да је Ћоровић прекршила Закон о јавном реду и миру, јер је "бацала јаја у правцу стамбене зграде" и вређала полицијске службенике приликом вршења дужности.
Удружења су пресуду назвала "измишљеном и политичком".
Ћоровић је у четвртак за Радио Слободна Европа изјавила да је добила рок од осам дана да се јави у затвор "Падинска скела" на издржавање затворске казне од три месеца.
(Бета, 15.03.2024)