Пад путничког авиона у Вашингтону: Две тинејџерке (16) међу жртвама несреће у Вашингтону, страдале и њихове маме: "Биле су будућност спорта"
Вечерње новости 30.01.2025

РЕГИОНАЛНИ путнички авион компаније Американ Ерлајнс са 60 путника и четири члана посаде сударио се у ваздуху са хеликоптером америчке војске "блек хок" у близини Националног аеродрома Реган у Вашингтону синоћ, по америчком времену. Путнички авион се срушио у реку Потомак.
Фото: профимедиа Две младе клизачице Џина Хан и Спенсер Лејн (16) погинуле су у судару авиона и хеликоптера изнад Вашингтона, саопштено је. Тужне вести о смрти две тинејџерке потврдио је и њихов клизачки клуб. Њих двоје су заједно са још четворо њих из клизачког клуба били на кобном лету. Са њима су у пратњи биле и њихове мајке Џин Хан и Кристин Лејн, два тренера, као и познати клизачи Јевгенија Шишкова и Вадим Наумов. Џина и Спенсер имали су 16 година и