Da li je Ursula fon der Lajen donela slobodu za neke studente i aktiviste ili su se datumi ukidanja pritvora slučajno podudarili?
N1 Info pre 2 sata | N. V. O.

Dan kada je Ursula fon der Lajen posetila Beograd veći broj aktivista i studenata pamtiće po tome što su zatvorsku ćeliju zamenili svojom sobom, ili su iz kuće konačno mogli slobodno da izađu i zadrže se napolju koliko žele.
Predsednica Evropske komisije Ursula fon der Lajen kratko se zadržala u Srbiji pošto je održala više kraćih sastanaka jedan za drugim i potom produžila na Kosovo i u Severnu Makedoniju. Dok je još bila u Srbiji stigla je vest da je troje aktivista Pokreta slobodnih građana pušteno iz kućnog pritvora. U pitanju su Marija Vasić, Lazar Dinić i Lado Jovović, koji su optuženi za pripremanje nasilne promene ustavnog poretka. Mariju Vasić je vest o puštanju iz kućnog