Povezane vesti

Tramp proglasio pobedu, NATO članice prihvatile njegov zahtev

Tramp proglasio pobedu, NATO članice prihvatile njegov zahtev

Glas Amerike 12.07.2018
Američki predsednik Donald Tramp proglasio je pobedu po završetku NATO samita u Briselu, navodeći da je osigurao pristanak drugih članica da povećaju svoja ulaganja u odbranu, pošto je prethodno danima isticao da Vašington snosi preveliki… »
NATO podiže spremnost, Makedoniji uručena pozivnica

NATO podiže spremnost, Makedoniji uručena pozivnica

Slobodna Evropa 12.07.2018
Članice NATO-a složile su se u četvrtak na Samitu u Briselu da podignu spremnost snaga, te povećaju sposobnost da se snage premjeste preko Atlantika i unutar Evrope, a u sjedištu Alijanse istovremeno je formalno predata i pozivnica Makedoniji za… »
Tramp: Članice NATO izdvajaće više novca

Tramp: Članice NATO izdvajaće više novca

N1 Info 12.07.2018
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je da su članice NATO iskazale spremnost da izdvajaju više novca za vojsku i odbranu. Nemačka kancelarka Angela Merkel izjavila je da su na vanrednoj sednici NATO "svi pokazali jasnu opredeljenost za NATO"… »
Konte: Nismo pristali na povećanje; Stoltenberg: Obaveznih dva posto BDP-a

Konte: Nismo pristali na povećanje; Stoltenberg: Obaveznih dva posto BDP-a

Dnevnik 12.07.2018
BRISEL: Italijanski premijer Đuzepe Konte izjavio je danas da Italija nije pristala ni na kakve dodatne finansijske obaveze prema NATO, uprkos pritiscima predsednika SAD Donalda Trampa koji je tražio da se članice obavežu da će izdvajati četiri… »
Nova NATO baza u komšiluku: Strah zbog Krima dovodi vojnike Alijanse u Krajovu

Nova NATO baza u komšiluku: Strah zbog Krima dovodi vojnike Alijanse u Krajovu

Kurir 12.07.2018
Rumunski predsednik Klaus Johanis izjavio je danas da je NATO pristao da napravi stalnu bazu za 400 vojnika u Rumuniji. Rumunija je posle aneksije Krima 2014. godine zabrinuta oko odbrane granice i moguće ruske agresije. Johanis je u obraćanju na kraju… »
NATO samit – postojao spor ali potpunog razdora nema

NATO samit – postojao spor ali potpunog razdora nema

RTS 12.07.2018
Posle prvog dana samita NATO-a u Briselu postaje jasno: spora je bilo, ali potpunog razdora nema. Nakon ljutitog govora predsednika SAD Trampa, učesnici samita postigli su dogovor o zajedničkoj završnoj deklaraciji. Veliki razdor u NATO-u, čega su se… »
NATO pristao da napravi novu bazu u Rumuniji

NATO pristao da napravi novu bazu u Rumuniji

N1 Info 12.07.2018
Rumunski predsednik Klaus Johanis izjavio je danas da je NATO pristao da napravi stalnu bazu za 400 vojnika u Rumuniji. Rumunija je posle aneksije Krima 2014. godine zabrinuta oko odbrane granice i moguće ruske agresije. Johanis je u obraćanju na kraju… »
Drugi dan NATO samita, Tramp "proglasio pobedu"

Drugi dan NATO samita, Tramp "proglasio pobedu"

RTS 12.07.2018
Oštar ton kojim je američki predsednik Donald Tramp razgovarao sa saveznicima prvog dana samita NATO-a u Briselu nije se promenio ni danas. Ipak, novinarima je posle samita rekao da SAD ostaju čvrsto posvećene NATO-u, iako je "izuzetno nesrećan" zbog… »
Drugi dan NATO samita, bura iza zatvorenih vrata

Drugi dan NATO samita, bura iza zatvorenih vrata

Vesti online 12.07.2018
Oštar ton kojim je američki predsednik Donald Tramp razgovarao sa saveznicima prvog dana samita NATO-a u Briselu nije se promenio ni danas. Naprotiv, Tramp ih je ponovo napao zbog izdvajanja za odbranu i evropske trgovinske prakse. Ipak, novinarima je… »
Makron demantovao Trampa o izdacima članica NATO za odbranu

Makron demantovao Trampa o izdacima članica NATO za odbranu

N1 Info 12.07.2018
Francuski predsednik Emanuel Makron demantovao je navode predsednika SAD Donalda Trampa da su se članice NATO saglasile da povećaju troškove za odbranu na više od dva odsto BDP-a. "Postoji saopštenje objavljeno juče. U njemu se potvrđuje cilj od… »
Kurcšuls u Briselu: Tramp prvo pretio, pa okrenuo priču, a onda ga Makron poklopio

Kurcšuls u Briselu: Tramp prvo pretio, pa okrenuo priču, a onda ga Makron poklopio

Blic 12.07.2018
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas na konferenciji za štampu, poslednjeg dana NATO samita u Briselu, gde se nalazi i reporterka "Blica", da je Alijansa "veoma jaka, veoma ujedinjena i da problema nema". Tramp je prethodno digao veliku… »
I Makron poklekao pod trampovim šarmom: Francuska će dati 2 odsto u NATO, tako je pošteno!

I Makron poklekao pod trampovim šarmom: Francuska će dati 2 odsto u NATO, tako je pošteno!

Kurir 12.07.2018
BRISEL - Francuski predsednik Emanuel Makron rekao je danas da će Francuska ispuniti dogovoren cilj u NATO da se dva odsto BDP potroši na odbranu do 2024. godine. Makron je naglasio da je kohezija u okviru NATO moguća jedino ako se teret podeli… »
Rojters saznaje Tramp dao ultimatum saveznicima: Dajte više para za NATO ili odosmo mi!

Rojters saznaje Tramp dao ultimatum saveznicima: Dajte više para za NATO ili odosmo mi!

Kurir 12.07.2018
BRISEL - Američki predsednik Donald Tramp rekao je saveznicima u NATO na sastanku iza zatvorenih vrata da vlade država članica Alijanse moraju da povećaju davanja na odbranu na 2 odsto BDP do januara naredne godine ili će SAD krenuti svojim putem… »
Tramp: Putin je moj konkurent, a ne neprijatelj

Tramp: Putin je moj konkurent, a ne neprijatelj

N1 Info 12.07.2018
Američki predsednik Donald Tramp rekao je u Briselu da je njegov ruski kolega Vladimir Putin, s kojim treba da se sastane u ponedeljak u Helsinkiju, njegov "konkurent", a ne "neprijatelj". "To nije moj neprijatelj.. Na kraju krajeva, to je konkurent, on… »
Pretio izlaskom iz NATO? Tramp vikao na saveznike

Pretio izlaskom iz NATO? Tramp vikao na saveznike

Mondo 12.07.2018
U Brisel je burno i drugog dana samita NATO. Američki predsednik Donald Tramp ponovo je napao saveznike zbog "male potrošnje" na odbranu i evropske trgovinske prakse. Pretnja izlaskom iz Alijanse? Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je da je "veoma… »
Makron: Troškovi odbrane ostaju dva odsto bruto domaćeg proizvoda

Makron: Troškovi odbrane ostaju dva odsto bruto domaćeg proizvoda

Danas 12.07.2018
Francuski predsednik Emanuel Makron odbacio je tvrdnje predsednika Sjedinjenih Američkih Država Donalda Trampa da su članice NATO pristale da povećaju troškove za odbranu iznad dva odsto bruto domaćeg proizvoda, prenosi AP. Markon je novinarima… »
Tramp: Razgovaraću sa Putinom o Krimu

Tramp: Razgovaraću sa Putinom o Krimu

Danas 12.07.2018
Američki predsednik Donald Tramp izjavio je danas da će sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom razgovarati o Krimu, mešanju u američke izbore i kontroli naoružanja, navodeći da SAD ostaju predane članstvu u NATO, prenosi AP. Tramp je na… »
Merkel: Svi smo posvećeni NATO

Merkel: Svi smo posvećeni NATO

Blic 12.07.2018
Nemačka kancelarka Angela Merkel izjavila je danas novinarima u Briselu da su svi posvećeni NATO na vanrednoj sednici Alijanse. Merkelova je rekla da je američki predsednik Donald Tramp ponovo pokrenuo pitanje bolje raspodele tereta medju članicama… »
Tramp: Putin mi je konkurent, a nadam se da će mi postati prijatelj!

Tramp: Putin mi je konkurent, a nadam se da će mi postati prijatelj!

Kurir 12.07.2018
BRISEL - Predsednik SAD Donald Tramp izjavio je danas, odgovarajući na pitanja u vezi sa sastankom sa ruskim predsednikom Vladimirom Putinom zakazanim za narednu nedelju, da je Rusija konkurent, a ne neprijatelj. On je kazao da bi samit sa Putinom mogao… »
Trampova pobeda: Svi su pristali na moje uslove, ja sam genije! (video)

Trampova pobeda: Svi su pristali na moje uslove, ja sam genije! (video)

Kurir 12.07.2018
Završena je zatvorena sednica članica NATO saveza, koja je održana zbog Trampove tiranije, kako su ocenile agencije. Američki predsednik poručio: NATO je sjajan. Podsetimo, izvori agencije AP i Rojters javili su da je zbog tiranije koju je sprovodio… »
Tramp preti napuštanjem NATO

Tramp preti napuštanjem NATO

Danas 12.07.2018
Američki predsednik Donald Tramp zapretio je napuštanjem Severnoatlantske alijanse ukoliko članice NATO odmah ne ispune kriterijume i ne povećaju izdavanja za vojsku i odbranu, preneli su zvaničnici i diplomate NATO, prenosi portal Politiko. Tramp… »
Vanredni sastanak lidera NATO-a zbog Trumpovih napada

Vanredni sastanak lidera NATO-a zbog Trumpovih napada

Al Jazeera 12.07.2018
Predsjednik SAD-a je navodno izdvojio Njemačku, Španiju i Belgiju da ispune cilj od dva posto BDP-a za odbranu i dao im kratak rok za to. Lideri članica Sjevernoatlantske alijanse održali su u četvrtak neplanirani sastanak, nakon što je američki… »
Kremlj: Trampovi napadi na gasovod - nelojalna konkurencija

Kremlj: Trampovi napadi na gasovod - nelojalna konkurencija

N1 Info 12.07.2018
Kritike koju je uputio američki predsednik Donald Tramp na projekat Severni tok između Rusije i Nemačke predstavljaju oblik "nelojalne konkurencije", optužio je Kremlj. "Mi smatramo te napade nelojalnom konkurencijom. Radi se o pokušaju da se… »
Peskov odbrusio trampu: Nemačka nije talac Rusije, napadi na Severni tok 2 odraz su nelojalne konkurencije

Peskov odbrusio trampu: Nemačka nije talac Rusije, napadi na Severni tok 2 odraz su nelojalne konkurencije

Kurir 12.07.2018
Kritika koju je uputio američki predsednik Donald Tramp na projekat Severni tok između Rusije i Nemačke predstavlja oblik "nelojalne konkurencije", optužio je danas Kremlj. "Mi smatramo te napade nelojalnom konkurencijom. Radi se o pokušaju da se… »
Samit Alijanse u Briselu Trampova “bukvica” za NATO: Iza vrata grmelo "Angela moraš da uradiš nešto!"

Samit Alijanse u Briselu Trampova “bukvica” za NATO: Iza vrata grmelo "Angela moraš da uradiš nešto!"

Večernje novosti 12.07.2018
Američki predsednik u seriji tvitova, napisao da "predsednici pokušavaju neuspešno godinama da od Nemačke i drugih bogatih NATO zemalja dobiju više za svoju zaštitu od Rusije" Američki predsednik Donald Tramp nastavio je i danas sa napadima na… »
NATO: lideri održali vanredan sastanak, stigla najozbiljnija Trampova pretnja do sada

NATO: lideri održali vanredan sastanak, stigla najozbiljnija Trampova pretnja do sada

Blic 12.07.2018
Američki predsednik Donald Tramp danas je ponovo kritikovao ostale članice NATO-a i trgovinsku praksu EU na sastanku iza zatvorenih vrata tokom samita Alijanse u Briselu, rekli su izvori agenciji Rojters. Lideri NATO-a potom su zatražili da… »
Trump NATO saveznicima predložio četiri posto BDP-a za odbranu

Trump NATO saveznicima predložio četiri posto BDP-a za odbranu

Al Jazeera 12.07.2018
Američki čpredsjednik želi ne samo da članice Alijanse ispune cilj od dva posto, nego da izdvajanje povećaju dvostruko. Američki predsjednik Donald Trump predložio je saveznicima u NATO-u da povećaju obrambene proračune na četiri posto bruto… »
Tramp u NATO postavio novi prag-četiri odsto BDP za odbranu

Tramp u NATO postavio novi prag-četiri odsto BDP za odbranu

Blic 11.07.2018
Američki predsednik Donald Tramp rekao je danas liderima NATO na samitu u Briselu da bi, umesto dosadašnjih dva odsto bruto domaćeg proizvoda, trebalo da za odbranu u okviru Alijanse izdvoje četiri odsto BDP svoje zemlje. To je novinarima rekao… »

Vesti dana »