Stopa nezaposlenosti najmanja u Sloveniji, najveća u Bosni i Hercegovini
Al Jazeera 18.01.2017
![Stopa nezaposlenosti najmanja u Sloveniji, najveća u Bosni i Hercegovini](https://nstatic.net/img/logo/s/al-jazeera.png)
Od država regije samo Slovenija ima stopu nezaposlenosti manju od 10 posto; Bosna i Hercegovina i Makedonija jedine preko 20 posto.
S evidentiranih 7,3 posto, prema podacima iz prošle godine, Slovenija ima najmanju stopu nezaposlenosti u regiji, dok je, prema posljednjim podacima, najlošija Bosna i Hercegovina sa 27,5 posto registrirane nezaposlenosti. Osim Slovenije, sve druge države u regiji imaju stopu nezaposlenosti veću od deset posto. Osim Bosne i Hercegovine, jedina s registriranom nezaposlenošću većom od 20 posto jest Makedonija, pokazuje analiza Anadolije. Tako je