Ђедовић са Дјуковим у Санкт Петербургу: Тражи се решење за власништво НИС-а и енергетску сигурност

НИН пре 20 дана  |  Тањуг
Ђедовић са Дјуковим у Санкт Петербургу: Тражи се решење за власништво НИС-а и енергетску сигурност

Министарка рударства и енергетике Дубравка Ђедовић Хандановић разговарала је данас у Санкт Петербургу са председником Управног одбора Гаспромњефта Александром Дјуковим о решавању питања власништва Нафтне индустрије Србије (НИС) и обезбеђивању стабилног снабдевања домаћег тржишта нафтним дериватима.

Како је навела на свом Инстаграм налогу, Србија се већ годину и по дана суочава са изазовима у нафтном сектору услед санкција НИС-у. „Активно учествујемо у разговорима са свим релевантним странама како бисмо заштитили интересе наше државе, унапредили позицију Србије у НИС-у и обезбедили да домаће тржиште остане стабилно снабдевено, првенствено кроз рад Рафинерије у Панчеву“, истакла је министарка. Објава коју дели Дубравка Ђедовић Хандановић (@дубравка.дједовиц)

Повезане вести »

Кључне речи

Економија, најновије вести »