SAD ponovo napale Iran dok razmena udara testira primirje
Bloomberg Adria pre 5 sati | Arsalan Shahla i Sara

Sjedinjene Američke Države izvele su novu rundu napada na više ciljeva u Iranu, dok je Islamska Republika pokrenula napade na osam ključnih lokacija američke vojne infrastrukture na Bliskom istoku, pri čemu su obe strane međusobno optužile onu drugu za kršenje primirja koje predstavlja osnovu mirovnih pregovora.
Prvi američki napadi u petak usledili su kao odgovor na napad Teherana na kontejnerski brod u četvrtak, ali je Iran zatim u subotu pogodio još jedan brod koji je prevozio katarsku naftu. U nedelju ujutru, nekoliko sati nakon druge runde američkih napada, Korpus islamske revolucionarne garde Irana lansirao je rakete i dronove koji su gađali vazduhoplovnu bazu Ali Al-Salem u Kuvajtu i pomorsku bazu Pete flote u luci Salman u Bahreinu. Uzajamni napadi tokom vikenda












