Повезане вести
Стручњаци упозорили: Србија због новоградње изгубила милион и двеста хиљада хектара обрадивих ораница
Мондо 11.08.2024
Земљиште може у тренутку да се изгуби ако се заузме неком зградом или бетоном, а потребне су хиљаде година да се оно створи. Како сачувати пољопривредно земљиште, изазов је за стручњаке широм света. Упркос њиховим апелима… »
Србија изгубила више од милион хектара ораница због изградње зграда, индустријских зона и путева
Радио 021 11.08.2024
Упркос апелима стручњака да је храна све скупља и да плодно земљиште треба чувати, оно се све чешће користи за градњу индустријских зона, стамбених зграда, инфраструктурне мреже. Тако је Србија, између два пописа, изгубила… »
Плодно земљиште широм Србије постаје грађевинско - изгубљено више од милион хектара ораница
РТС 11.08.2024
Како сачувати пољопривредно земљиште, изазов је за стручњаке широм света. Упркос њиховим апелима да је храна све скупља и да плодно земљиште треба чувати, оно се све чешће користи за градњу индустријских зона, стамбених… »
Вести дана »
Фон дер Лајен и Кошта после састанка с Вучићем: Желимо да видимо демократску Србију у ЕУ
Данас пре 5 сатијош 1 повезана
Снимак упада Американаца на танкер код Венецуеле: Хеликоптер надлетао брод, а онда су се командоси спустили конопцима! (видео)
Курир пре 4 сатијош 1 повезана
Европа се удружила, ускоро састанак 12 лидера ЕУ: Све очи упрте у Берлин, на столу је једна тема!
Курир пре 1 сатјош 1 повезана
Зеленски тражи од Америке: Не вршите притисак на нас око избора, то нам сада није потребно
Курир пре 1 сатјош 1 повезана




