Povezane vesti

Gulen: Poštovao bih presudu o izručenju Turskoj

Gulen: Poštovao bih presudu o izručenju Turskoj

Al Jazeera 17.07.2016
Fethullah Gulen izjavio da nije pretjerano zabrinut zbog zahtjeva za izručenje, ali bi podržao moguću odluku vlasti SAD-a. Turski imam Fethullah Gulen, kojeg turske vlasti optužuju da je organizirao neuspjeli pokušaj vojnog udara, izjavio je da bi… »
"Spreman sam za izručenje, Erdogan organizovao puč"

"Spreman sam za izručenje, Erdogan organizovao puč"

Vesti online 17.07.2016
Turski imam Fetulah Gilen, koga turske vlasti optužuju da je organizovao neuspeli vojni puč, izjavio je u nedelju da bi poštovao moguću presudu američkih vlasti o izručenju Turskoj, ali je dodao i da je turski predsednik Redžep Tajip Erdogan sam… »
Videopriča: Erdogan protiv Gulena

Videopriča: Erdogan protiv Gulena

Al Jazeera 17.07.2016
Turski predsjednik za pokušaj vojnog udara optužio Gulena, koji je rekao kako postoji šansa da je udar namješten. Pokušaj vojnog udara u Turskoj je propao, a u toku su privođenja vojnika. Broj žrtava popeo se na 265. Turski predsjednik Recep Tayyip… »
"Uhapsite Gulena": Erdogan zatražio od SAD da izruče njegovog najvećeg političkog protivnika

"Uhapsite Gulena": Erdogan zatražio od SAD da izruče njegovog najvećeg političkog protivnika

Blic 16.07.2016
Predsednik Turske Redžep Tajip Erdogan zatražio je tokom govora u Istanbulu od predsednika SAD Barak Obama da uticajni muslimanski sveštenik Fetulah Gulen bude uhapšen i izručen Turskoj. Erdogan smatra Gulena odgovornim za sinoćni pokušaj puča… »

Vesti dana »