Ubijen komandant nekadašnjeg levičarskog pokreta FARK: 3.000 kolumbijskih vojnika tragalo za njim! (video)
Pravda 22.12.2018 | Tanjug
![Ubijen komandant nekadašnjeg levičarskog pokreta FARK: 3.000 kolumbijskih vojnika tragalo za njim! (video)](https://nstatic.net/img/logo/s/pravda.png)
Kolumbijske oružane snage ubile su komandanta frakcije nekadašnjeg marksističkog pokreta FARK Valtera Patrisija Arisalu, u operaciji čiji je cilj okončanje napada na civile, saopštio je danas predsednik Kolumbije Ivan Duke.
Arisala (29), poznat pod svojim ratnim nadimkom Guačo, ubijen je u blizini granice sa Ekvadorom, dodao je Duke u govoru koji je prenosila nacionalna TV, preneo je Rojters. Arisala je bio pripadnik frakcije bivših Revolucionarnih oružanih snaga Kolumbije (FARK) koja je odbila mirovni sporazum 2016. Vlada je uputila više od 3.000 pripadnika oružanih snaga da tragaju za Arisalom. - Mnogi Kolumbijci će spavati mirnije pošto se zna da je jedan od