Naši fudbaleri od Urugvaja 1930. do Katara 2022. (19): Feliks Brih “izbacio” Srbiju

Vesti online 04.12.2022  |  Nemanja Luković - Vesti

Od 20. novembra do 18. decembra u Kataru se održava 22. Svetsko prvenstvo u fudbalu. Naša zemlja, pod imenima SFRJ, SRJ, SCG i Srbija, učestvovala je na svetskim smotrama ukupno 11 puta. Bili smo na premijernom Mundijalu u Montevideu 1930, kada smo i ostvarili najveći uspeh – treće mesto. Na narednih deset turnira (zaključno sa Rusijom 2018) postizali smo promenljive rezultate, bilo je mnogo razočarenja, afera, problema… Ipak, najveće bi zavladalo kada se ne plasiramo na Mundijal. Popularnije i gledanije

Dobro je počeo naš tim protiv Švajcaraca. Već u petom minutu Aleksandar Mitrović koristi odličan centaršut Dušana Tadića i poentira za 1:0. Imala je do kraja poluvremena Srbija nekoliko prilika da duplira vođstvo, ali promene rezultata nije bilo. U nastavku uloge su promenjene. Švajcarci su bolji, stežu obruč, a u 52. minutu stiže izjednačenje. Granit Džaka odličnim udarcem poravnava na 1:1. Onda na scenu stupa Feliks Brih. Rvački zahvat kojim su dvojica Švajcaraca