Bajatović: Ugovor sa Rusijom o snabdevanju gasom produžen za tri meseca

Ekapija pre 3 sata
Bajatović: Ugovor sa Rusijom o snabdevanju gasom produžen za tri meseca

(Foto: Dejan Aleksić) Ugovor sa Rusijom o snabdevanju gasom produžen je za naredna tri meseca i očekuje da će uskoro biti produžen do Nove godine, izjavio je direktor Srbijagasa Dušan Bajatović, a prenosi RTS.

Kako je Bajatović kazao u Skupštini Srbije nema investicija bez gasa. Poručio je da ukoliko se ne završe projekti poput interkonekcije sa Rumunijom i sa Severnom Makedonijom, i ukoliko se ne pojačaju kapaciteti prema Mađarskoj i ne završe se planirana skladišta, gas će da poskupi za minimum 40%. - Ako ga uvozimo sa nemačke obale i poslušamo neke od analitičara, poskupeće 80%. Ja mislim, ako gledate evropsku agendu, sve te primopredajne stanice i svi ti gasovodi se

Povezane vesti »

Ključne reči

Ekonomija, najnovije vesti »