ANEM: U prvoj polovini godine četvoro novinarki i novinara relocirano iz Srbije zbog represije vlasti i prorežimskih medija

Nova pre 1 sat
ANEM: U prvoj polovini godine četvoro novinarki i novinara relocirano iz Srbije zbog represije vlasti i prorežimskih medija

Asocijacija nezavisnih elektronskih medija (ANEM) saopštila je danas da je u prvoj polovini ove godine četvoro novinarki i novinara otišlo iz Srbije zbog "represije vlasti i prorežimskih medija".

U saopštenju je ocenila da je odlazak vojnog analitičara i saradnika Nedeljnika Aleksandra Radića iz Srbije dokaz da postoji dramatičan stepen ugroženosti bezbednosti medijskih profesionalaca i svih koji imaju kritičko mišljenje prema ovdašnjim vlastima. Radić je izjavio da je napustio zemlju nakon što su provladini mediji objavili video snimke njegovog praćenja na kojima je snimljena i njegova maloletna kćerka. Kazao je da se "na meti našla njeova kćerka koja za

Povezane vesti »

Ključne reči

Društvo, najnovije vesti »