Нико их није видео више од 300 година, а онда су се појавиле и због њих је хитно испражњена цела плажа: Никако их не дирајте! (видео)
Блиц 25.08.2025

Власти популарног шпанског летовалишта надомак Аликантеа морали су да забране купање и подигне црвену заставу на плажама општине након појаве примерака плавог змајића. Овај мали морски мекушац представља опасност за људе, јер његов угриз може изазвати јак бол, повраћање и нежељене реакције.
Није уобичајено да ове животиње доспеју до плажа Средоземног мора, јер је њихово природно станиште умерени океани и тропске воде широм планете. Године 2021. поново су се појавили у Средоземљу након 300 година одсуства. Конкретно, примерци су пронађени у Баикс Сегури, у једној ували у Орихуели и на плажама Торревиеје и Гуардамар дел Сегура. Последњи пут када су ови примерци били забележени у Средоземљу било је 1705. године. Реч је о хермафродитној и бескичменој