Putin objasnio kakav bi odgovor bio na napade "tomahavka"; Zelenski: Sredstva od ruske imovine potrebna su nam do početka 2026.
RTS pre 2 sata

Rat u Ukrajini – 1.338. dan. Kineske državne naftne kompanije obustavile su kupovinu ruske nafte koja se prevozi morem, nakon što su Sjedinjene Američke Države uvele sankcije "Rosnjeftu" i "Lukoilu", rekli su trgovinski izvori. Zamenik predsednika Saveta bezbednosti Rusije Dmitrij Medvedev izjavio je da su nove američke sankcije "čin rata" i da su SAD zvanično postale protivnik Moskve.
Lokalne vlasti: Muškarac poginuo u ruskom napadu na Herson U ruskom napadu na grad Herson poginuo je 55-godišnji muškarac, a ranjena je 44-godišnja žena, saopštila je istoimena ukrajinska regionalna administracija na Telegram kanalu, prenosi Ukrinform. Oko 16 časova, ruska vojska je granatirala i okrug Korabelni u Hersonu, a u napadu je povređena 44-godišnja žena. Ruske trupe su napale i civilnu infrastrukturu u gradu Sumi, saopštila je Vojna uprava grada Sumija na