U Novom Sadu studenti u blokadi obeležavaju godišnjicu pada nadstrešnice
Telegraf pre 1 dan | Telegraf.rs/Tanjug

U Novom Sadu danas oko 10.00 sati počelo je okupljanje učesnika skupa koji organizuju studenti u blokadi povodom godišnjice pada nadstrešnice na Železničkoj stanici u Novom Sadu kada je život izgubilo 16 osoba.
Učesnici se okupljaju na 16 lokacija, odakle će se, kako su studenti u blokadi najavili na društvenim mrežama, uputiti ka Železničkoj stanici gde će biti održan komemorativni skup. Studenti u blokadi na Instagram nalogu naveli su da je to miran skup posvećen uspomeni na stradale i pozvali učesnike da dođu bez pištaljki i drugih obeležja i da poštuju tišinu. Okupljanja su počela na svim većim saobraćajnicama, trgovima, pijacama, kao i u studentskom gradu, a učesnici

![Bol, sećanje i tišina: Brojne Nišlije u Novom Sadu na komemorativnom skupu [blog uživo]](https://nstatic.net/698/40788698oowisn.jpg)










